Laen...
Sündmuste kalender

Uwe Gnadenteich (9.12.2015, Postimees)

Tallinna linnavalitsus otsustas sel aastal anda Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia helilooja Olav Ehalale.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia eesmärk tunnustada tallinlastest teenekate kultuuritegelaste loomingulist tegevust. «Olav Ehala nimi ei vaja pikemalt tutvustamist, sest tema helilooming on tuntud ja armastatud läbi mitme põlvkonna – ainuüksi filmis Nukitsamees kõlanud laulud ja kaunid meloodiad on sööbinud meie mällu,» ütles Kõlvart. «Teeneka kultuuritegelase preemiaga soovib Tallinna linn tänada ja tunnustada helilooja Olav Ehala rikkalikku panust meie kultuuriellu.»

Olav Ehala loominguline tegevus on läbi aastate olnud tihedalt seotud Tallinnaga – ta on siin sündinud, koolis käinud, elanud ja töötanud ning mitmetes Tallinnale olulistes küsimustes arvamusliidrina aktiivselt kaasa mõelnud. Olav Ehala toetas Tallinna pürgimusi Euroopa Kultuuripealinnaks 2011. aastal ning võttis Eesti Heliloojate Liidu esimehena aktiivselt sõna Mustpeade maja linna omandis avaliku kultuuriasutusena säilitamise toetuseks. Olav Ehala on armastatud ja populaarne helilooja, Tallinna Filharmoonia pikaajaline koostööpartner.

Olev Ehala on töötanud muusiku ja muusikaala juhatajana Tallinna Linnateatri eellases ENSV Riiklikus Noorsooteatris, 1991. aastast töötab õppejõuna Eesti Muusikaakadeemias. Pianistina on ta esinenud paljudes riikides, saanud rahvusvahelisi auhindu mitmete joonis- ja nukufilmide muusika eest ning loonud muusikat paljudele filmidele ja lavastustele. Olav Ehala tähistas suvel oma 65. sünnipäeva.

Preemia suurus on 4430 eurot. Preemia ja sellega kaasnev tunnistus antakse Olav Ehalale üle linnavalitsuse pidulikul aastalõpuistungil raekojas 23. detsembril.

Loe vanemaid uudiseid