Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Filharmoonia hooaja avakontserdil 08. oktoobril astub publiku ette maailmakuulus klaverivirtuoos Lucas Debargue Prantsusmaalt. Kuulajateni jõuab ka Tõnis Kaumanni uudisteose „Surmatants“ maailma esiettekanne ning esimene osa Tallinna Filharmoonia uuest kontserdisarjast „Mozart&Mahler“. Tallinna Kammerorkestrit dirigeerib Tallinna Filharmoonia ning Tallinna Kammerorkestri kunstiline juht ja peadirigent Risto Joost.

08. oktoobril avab Tallinna Filharmoonia uue hooaja pianist, kes üheaegselt hullutab publikut oma uskumatult kirgliku, mõjuva ja isikupärase esinemisega ning samas võib ajada konkursitel žüriiliikmed tülli tänu oma vähesele erialasele haridusele ning harjumatule stiilile. 25-aastane Debargue on harukordse andega, väga sisukas, eriline ja spontaanne kunstnik. Debargue pianistitee algas tavapäratult hilja, alles 11-aastaselt, kui noor iseõppija hakkas ainult kuulmise järgi klaveril džässi mängima. 2015. aastal sai temast juba kuulsa Tšaikovski konkursi sensatsioon – IV preemia ja Moskva muusikakriitikute eripreemia laureaat, kelle kohta ilmus Inglise ajakirjas „The Spectactor“ artikkel pealkirjaga „The real winner…“.  Žüriiliikmed jagunesid kaheks – kes nõudsid talle kõrgemat kohta, kes viitasid ta vähesele haridusele ja puudujääkidele. Aga ta on ainus, kes pärast seda konkurssi tähena muusikataevasse sööstnud. Ainus, kellest räägitakse.

Tallinna Filharmoonia uus konterdisari „Mozart&Mahler“ kestab kokku kaks hooaega, mille jooksul tuleved ettekandele kõik Mahleri sümfooniad. Mozarti muusika on oma pulseeriva energia ja muusikalise mitmekülgsusega suureks inspiratsiooni allikaks nii publikule kui ka esitajatele. Gustav Mahler on oma muusikalise käekirja poolest eelkõige suure orkestrikoosseisu helilooja. Viimasel kümnendil on aga loodud mitmeid seadeid Mahleri sümfooniatest, mis annavad võimaluse ka kammerorkestritel seda erakordset muusikat interpreteerida. Kõrvuti Mozarti ja Mahleri teostega on sarjas võimalik kuulda ka Eesti heliloojate teoseid. Hooaja avakontserdil saab kuulda maailma esiettekandes Tõnis Kaumanni teost "Surmatants".

KONTSERT:

08. oktoober kell 19.00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
TALLINNA FILHARMOONIA HOOAJA AVAKONTSERT

Solist LUCAS DEBARGUE (klaver, Prantsusmaa)
TALLINNA KAMMERORKESTER 
Dirigent RISTO JOOST

Kavas:
Tõnis Kaumann „Surmatants” (maailma esiettekanne)
Wolfgang Amadeus Mozart Klaverikontsert nr 24 c-moll, K 491
Gustav Mahler Sümfoonia nr 1 (seade Klaus Simon)

Loe vanemaid uudiseid