Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Kammerorkester andis 25. sünnipäeva puhul välja oma esimese vinüülplaadi, et sel nädalal kulmineeruvate pidunädalate kõrval juubeli tähistamisest ka käegakatsutav mälestus jääks. Plaadil kõlavad Jaan Räätsa kontserdid kammerorkestrile nr 1 ja 2. Räätsa Kontsert kammerorkestrile nr 1 on oma sünnihetkest saati keelpilliorkestrite repertuaari pärl, tema samas žanris loodud teine oopus on mõnevõrra tundmatum.

Kuid kuna mõlemast teosest oli Klassikaraadio just TKO 25. juubelihooaja kontsertidel heliülesvõtted teinud, ei jäänud valiku osas enam kahtlust. Otsust mõjutas seegi, et lisaks kammerorkestrile tähistas sel hooajal oma juubelit ka helilooja Jaan Rääts. Veel enne CD-ajastut nii populaarsete kuid vahepeal unustuste hõlma vajunud vinüülplaatide uus tulemine tekitas/ärgitas mõtte kontsertsalvestised just vinüülplaadile panna.

Plaadil olev Jaan Räätsa Kontsert kammerorkestrile nr 1 on salvestatud Pärnu Muusikafestivali avakontserdil 10. augustil 2017 Pärnu Kontserdimajas, kus orkestrit juhatab dirigent Neeme Järvi.  Kontsert kammerorkestrile nr 2 on salvestatud aga Tallinna Filharmoonia hooaja avakontserdil 7. oktoobril 2017 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis ja orkestrit juhatab Risto Joost.

Helikandjat valmis 200 eksemplari, enamus neist on kingitus Tallinna Kammerorkestri ja Tallinna Filharmoonia koostööpartneritele, kuid alates 7. aprillist saab ka kontserdipublik Mustpeade Majas endale selle plaadi soetada. Plaadi ümbrise kujundamisel on kasutatud Mait Jüriado ja Kaupo Kikkase kauneid ja ikooniliseks muutunud fotosid Tallinna Kammerorkestrist. Plaadiümbrise kujundas Küllike Pihlap ja vinüülplaadid pressis Tartus tegutsev, tänasel päeval Baltikumi ainus omalaadne tehas, Vinyl Plant.

Grammy võitja ja mitmekordne nominent Tallinna Kammerorkester tähistab oma juubelit uhkete kontsertidega väärikas Mustpeade Majas. Juubeligalal 7. aprillil on 25-aastane orkester laval koos parimate sõpradega: Tõnu Kaljuste, Juha Kangas, Jaakko Kuusisto, Risto Joost ning Kalle Randalu ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

 

Loe vanemaid uudiseid