Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Filharmoonia hooaja viimane kontsert leiab aset neljapäeval, 3. mail Mustpeade majas, kus Risto Joosti dirigeerimisel tuleb esiettekandele ka Erkki-Sven Tüüri uusteos Viiulikontsert nr. 2.

Juubilarist Tallinna Kammerorkester, kes tähistab oma 25. aastapäeva, mängib hooaja lõpukava 3. mail oma peadirigendi ja Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi Risto Joosti käe all.

Muusikaõhtu avab sündmus, Erkki-Sven Tüüri uue teose, Viiulikontserdi nr. 2 „Angel's Share“ („Ingli osa“) maailmaesiettekanne. Solistiks on kutsutud Rootsis tegutsev noor nimekas viiuldaja Hugo Ticciati. Veel on kavas orkestri ettekandes Mozarti Sümfoonia nr. 41 „Jupiter“ KV 550 ning Carl Philip Emanuel Bachi Sümfoonia Es-duur Wq 179.

Erkki-Sven Tüür ütleb, et selle kontsertteose on tellinud anonüümne erasponsor. Solist, itaalia juurtega briti viiuldaja, kammermuusik ning ansambli- ja festivalijuht Hugo Ticciati elab Rootsis, juhib „O/Modernt“ kammerorkestrit ja festivali Stockholmi Ulrikdaleni kuningalossis, samuti keelpillimuusikafestivali Venemaal Kaasanis. Vaatamata oma noorusele on ta üles astunud koos paljude praegushetke tippmuusikutega. Tema vend Robin Ticciati on tuntud eelkõige dirigendina, kes tegi 27-aastasena debüüdi BBC Proms'il ning on praegu kuulsa Šoti Kammerorkestri peadirigent.

Kontsert algab Mustpeade majas kell 19. Põhikavale järgneb samas ca kell 21.30 jätkuüritusena kontsert „Tüür-remix“, kus Tüüri loomingut esitavad uues versioonis Tiit Kikas viiulil ja laserharfil, Mairo Marjamaa saksofonil ning Tallinna Kammerorkester Risto Joosti käe all.

Huvitav on teada, et Erkki-Sven Tüüri uusteose viib Hugo Ticciati septembris ka Londonisse, kus ta mängib seda juhatades oma O/Modernt kammerorkestrit.

Eile õhtul, 2. mail juhatas Risto Joost veel Verdi „Aida“ etendust Rahvusooperis Estonia, ta on aastast 2009 rahvusooperi koosseisuline dirigent. 2. mai „Aidas“ laulsid peaosi külalissolistid, Aida osas Abhaasiast pärit Alisa Gitsba ning Radamesi osa täitjana gruusia tenor Mihheil Šešaberidze, Amnerisena astus üles Monika-Evelin Liiv. Maikuu teisel poolel dirigeerib Risto Joost üht kava oma MDR Leipzigi raadiokoori ees ning kava Tšaikovski IV sümfooniast ja Rahmaninovi sümfoonilisest kooripoeemist „Kellad“ MDR koori, sümfooniaorkestri ja solistidega.

Tallinna Kammerorkestri juubelihooaja üks tipphetki saabub veel 7. mail, mil orkestri asutanud Tõnu Kaljuste dirigeerimisel mängitakse Arvo Pärdi autorikontserdil Roomas Santa Sabina kirikus. Kava sünnib koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga ning ettekandele tulevad „Aadama itk“, „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“, „Salve Regina“ ja „Te Deum“. 

 

Priit Kuusk, ERR

Loe vanemaid uudiseid