Laen...
Sündmuste kalender

 

14.-16. juunini toimuvatel kontsertidel „Siin on ilus elada“ kõlab  Eesti muusika ärkamisajast tänapäevani. Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestrit juhatab Risto Joost.

 

Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale pühendatud kava peateos on 110 aastat tagasi esmakordselt ette kantud Karl August Hermanni lauleldus "Uku ja Vanemuine ehk Eesti jumalad ja rahvad", millele Raimo Kangro aastal 1997 tegu uue orkestratsiooni, ja seekordseks ettekandeks kammerorkestriga on teinud uue seade Rasmus Puur. Kõlavad nii soolo- kui ka koorinumbreid, solistid on Hele-Mall Leego (Salme), Raul Mikson (Endel), Aarne Talvik (Uku), Rainer Vilu (Vanemuine), Joosep Trumm (Lemmingine), Allan Vurma (Sarvik).

Risto Joosti sõnul sobib kava väga hästi Eesti Rahva Muuseumisse, sest ettekandele tulevad ka veel palad Veljo Tormise „Ingerimaa õhtutest” ja „Kevade süidist”, Lydia Austeri „Meloodia keelpilliorkestrile”, Mart Saare „Läksin metsa kõndimaie”, Heino Elleri „Kodumaine viis”, Aleksander Kunileidi „Sind surmani”.

Kontserdil on Eesti heliloojate muusikat eri sajanditest, selles on rahvuslikkust, muhedust, huumorit, koorilauljad lisavad ka pisut rahvatantsu, lisab Risto Joost. „Tunnistan, et juba ootan neid kontserte, repertuaar on väga huvitav ning koori ja orkestri koosmusitseerimine on alati pidupäev.“ Ta usub, et publikul saab olema väga eriline õhtu.

„Siin on ilus elada“ kontserdid toimuvad:

  1. juunil kell 19 Eesti Rahva Muuseumis (pilet 12€/7€)
  2. juunil kell 19 Triigi Filharmoonias (pilet 15€/10€)
  3. juunil kell 16 Tallinnas Kadrioru pargis (Tasuta!)

 

Piletid on müügil Piletilevis (14. juuni kontsert) ja Piletimaailmas (15. juuni kontsert)

Tallinna Kammerorkestrist saab lugeda www.filharmoonia.ee/tko

Eesti Filharmoonia Kammerorkestrist http://www.epcc.ee/

Loe vanemaid uudiseid