Laen...
Sündmuste kalender

Kolme Balti pealinna orkestrid Tallinna Kammerorkester, Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkester ja puhkpilliorkester RIGA annavad riikide juubeliaastal suvelõpu ühiskontserdid „Balti akord“.

Sel laupäeval 18. augustil on kontsert Riias VEFi Kultuuripalees, laupäeval 25. augustil Tallinna Kultuuriöö raames Vabaduse väljakul ja pühapäeval 2. septembril Vilniuse Katedraali väljakul, nii klassikast kui ka džässist koostatud kavaga esinevad orkestrid eraldi ja ühisorkestrina.

Avapala on Riia orkestrilt, Artur Maskatsi „Tango“, akordeoni solist on Arturs Noviks ja orkestrit juhatab Valdis Butāns. Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkestri esituses kõlab Jonas Jurkūnase „Varblase unistus”, solistid on pärimuslaulja Veronika Povilionienė ja Petras Vyšņiauskas saksofonil, dirigent Modestas Barkauskas.

Tallinna Kammerorkestrilt koos Raivo Tafenauga saksofonil ja Tiit Kikasega viiulil kõlab aga remix Jaan Räätsa Kontserdist kammerorkestrile.

90 muusikut ühendava ühisorkestri esituses kõlavad Eino Tambergi Avafanfaarid, Toomas Leiburase „Vilniuse Mosaiik“ ning Raimonds Paulsi „Võtan Sind kaasa“.

Duke Ellingtoni „Night Creature” esitusel teeb kaasa džässtrio koosseisus Kirke Karja (klaver), Mihkel Mälgand (bass) ja Normunds Everts (trumm).

Ühismusitseerimist juhatavad Modestas Barkauskas ja Valdis Butāns.

 

Loe vanemaid uudiseid