Laen...
Sündmuste kalender

Stockholmis Läänemere festivalil annab dirigent Tõnu Kaljuste koos solistide ja Tallinna Kammerorkestriga Arvo Pärdi loomingust mahuka kontserdi. Otseülekanne on jälgitav Rootsi Raadio P2 klassikaprogrammist (https://sverigesradio.se/p2) täna, 29. augustil alates kella 19-st (Eesti aja järgi kell 20).

Mainekas Berwaldhalleni kontserdisaalis kõlavad teosed Arvo Pärdi muusikalise vaikimise järgsest perioodist. Kavas on 1976. aastal kirjutatud “Für Alina” ja uuemad - kuni 2011. aastal kirjutatud “Vater unser” teoseni.

Pärdi loomingut esitavad Maria Listra (sopran), Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel.

Tõnu Kaljuste on maailma üks mõjukamaid Pärdi muusika eksperte ja interpreteerijaid. Kogenud dirigendina on tal võime tuua Pärdi muusikas esile üha uusi emotsioone ja varjundeid, üllatades sellega nii kuulajaid kui ka muusikuid.

Ligi kaks tundi kestev kontsert kantakse üle Rootsi Raadio P2 programmi vahendusel ning on jälgitav mitmest Põhjamaade kultuurikeskusest: Oslo Voksenåseni Kontserdimajast, Södertörni Ülikoolist, Reykjavík Põhjamaade Majast ja Helsingi Hanasaari/Hanaholmeni Kultuurikeskusest. Viimases toimub enne kontsertülekande algust Soome kauaaegse presidendi Tarja Haloneni ja viiuldaja Pekka Kuusisto arutelu keskkonna ja kultuuri teemadel. Arutelu kantakse üle Berwaldhalleni kontserdisaali, kus seejärel Eesti muusikud annavad kontserdi “Pärt according to Kaljuste”.

Kontsert toimub pikkade traditsioonidega klassikalise muusika festivali Baltic Sea Festival raames. Lisaks eksklusiivsele kontsertprogrammile on sel aastal festivali kavas tuntud inimeste osavõtul arutelud keskkonna ja jätkusuutlikkuse ning kultuuri teemadel. 

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti üks esindusorkestreid ja oodatud esineja kontserdilavadel Euroopas ja kaugemal. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. 

Loe vanemaid uudiseid