Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Kammerorkestri 28. hooaeg, mis algas emotsionaalselt „Saabumissümfooniaga“, jätkub oktoobris ERSO vastse peadirigendi Olari Eltsi, rahvusvahelise haardega Soome dirigendi Juha Kangase ning kunstilise juhi ja peadirigendi Tõnu Kaljuste juhatusel.

9. oktoobril toimub Estonia kontserdisaalis järg Tõnu Kaljuste algatatud Kõrvaringi kontserdisarjale, kuid seekord seisab idee ja teostuse taga ERSO peadirigent Olari Elts. Kontserdil „Fööniksi pisarad“ on kavas Richard Straussi "Metamorfoosid" ja Gustav Mahleri "Adagietto", mille seovad tervikuks Helena Tulve “Hingamisveele“ (esiettekanne Eestis), Einojuhani Rautavaara "Ballaad harfile ja keelpillidele" ning Purcelli ja Bryersi looming. Solistina teeb kaasa ERSO harfisolist Iván Bragado Poveda.

1. novembril Tartu Pauluse kirikus ja 2. novembril Tallinna Kaarli kirikus toimub traditsiooniline hingedepäeva kontsert, kus Tõnu Kaljuste juhatusel on kavas Wolfgang Amadeus Mozarti „Requiem“ - üks legendaarseid suurteoseid ning geniaalse helilooja viimane loometöö. Esitavad solistid Yena Choi (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Oliver Kuusik  (tenor) ja Olari Viikholm (bariton) koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga.

21. novembril on Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis „Musica Serena“ kontsert koos rahvusvahelise haardega Soome dirigendi Juha Kangasega. Ta oli Tallinna Kammerorkestri peadirigent aastatel 1995-1996 ning kuni tänaseni igal aastal annab Juha Kangas koos Tallinna Kammerorkestriga kontserte nii kodu- kui ka välismaal. Tähistame legendaarse dirigendi 75. sünnipäeva ning muu hulgas kõlavad kaks Juha Kangasele pühendatud teost – Erkki-Sven Tüüri „Insula Deserta“ ja Peteris Vasksi „Musica Serena“. Tallinna Kammerorkestri ees soleerib kontserdil viiuldaja Jari Valo.

2. detsembril Tallinna Kaarli kirikus ja 3. detsembril Tartu Pauluse kirikus kõlab Ludwig van Beethoveni „Missa Solemnis“ Tõnu Kaljuste juhatusel helilooja 250. sünniaastapäeva tähistamiseks. Teos tuleb ettekandele rahvusvaheliselt kõrgetasemelise solistideansambli Yena Choi (sopran), Helen Lepalaane (metsosopran), Lothar Odiniuse (tenor), Lisandro Abadie (bass-bariton) ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri esituses. „Missa Solemnist“ pidas Beethoven oma olulisimaks saavutuseks.  Ehkki valminud samal perioodil kui 9. sümfoonia, on see olnud teenimatult kaua Beethoveni sümfooniate varjus.

12. detsembril Tallinna Jaani kirikus annavad Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos peadirigent Tõnu Kaljustega jõuluootuskontserdi, kavas on kaunimad jõululaulud.

 

Loe vanemaid uudiseid