Laen...
Sündmuste kalender

13. veebruaril anti Vabal Laval pidulikult üle Kultuurkapitali 2021. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad. Preemiate üleandmist näidati otse kultuur.err.ee portaalis.

Preemiapäeva õhtul sai ETVs vaadata kell 18.45-20.00 erisaadet „Kultuurkapitali aastapreemiad 2021“, mis tutvustab elutöö- ja peapreemia laureaate, avades Eesti kultuurielu säravamate inimeste mõttemaailma ja tegude tagamaid.

„Tore, et sellel aastal saime spordi- ja kultuurirahvaga taas kokku tulla, et üheskoos tunnustust jagada neile, kes eelmisel aastal oma tööde ja tegemistega enim silma paistsid. Samuti oli ilus koos tänada ja austada elutööpreemia saajaid, kes suure osa oma elust on pühendunud mingile kindlale valdkonnale ning pälvinud tehtu eest avaliku tunnustuse. Inimesele, kes teeb oma tööd sisemise põlemise ja armastusega, on tänu ja tunnustus oluline ning kolleegide ja austajate aplaus on tähtis osa sellest. Loodame kõik, et sellist katkestust, nagu oli aasta tagasi, enam ei tule ja ees ootavad rõõmsamad ajad. Meie kultuuri- ja spordirahvas väärib tänu, mida täna ka jagati,“ ütles Kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa.

Tallinna Filharmoonia ja Tallinna Kammerorkerstri kunstiline juht ning viimase peadirigent pälvis Eesti Kultuurkapitali peapreemia helikunsti valdkonnas laiahaardelise, aastatepikkuse ja silmapaistva kunstilise tegevuse eest. 

Loe vanemaid uudiseid