Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna linnavalitsus kinnitas Lennart Sundja Tallinna Filharmoonia direktori ametikohale alates 1. juunist.

Abilinnapea Kaarel Oja sõnul on Tallinna Filharmoonia organisatsioon, mille ambitsioonid võiksid olla alati suuremad, kui olemasolevad võimalused ette näevad. „Olles Lennartiga pool aastat koos töötanud, julgen olla kindel, et temas on olemas kõik vajalik – ambitsioon, visioon ja samal ajal ratsionaalsus, pühendumine ja kohusetunne. Olen kindel, et Tallinna Filharmoonia saab headesse kätesse ning juba lähiajal näeme suuremat sünergiat Filharmoonia erinevate suurte üksuste – Tallinna kammerorkestri, Birgitta festivali ja Mustpeade maja vahel,“ märkis Oja. 

Lennart Sundja on omandanud kõrghariduse Tartu Ülikoolis. 2008. aastast kuni tänaseni töötab ta Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti kultuuriosakonna juhataja ametikohal, tänavu märtsist oli ta Tallinna Filharmoonia direktori kohusetäitjana. 

Lennart Sundja on Tallinna kui muusikalinna esindusisikuks UNESCO loovlinnade võrgustikus, ühtlasi juhib URBACT välisprojekti ACCESS – „Kultuuri kättesaadavus kõikidele linnakodanikele“ Tallinna töögruppi ning esindab Tallinna Kultuuri- ja Spordiametit URBACT Global Goals for Cities partnerlinnade kestliku linnaarengu töörühmas. 

Tallinna Filharmoonia direktori valikukomisjoni kuulusid Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja Hillar Sein (komisjoni esimees), abilinnapea Kaarel Oja, linna personalidirektor Vilve Raik, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja asetäitja Aivo Normak, etendusasutuste loomenõukogu esindaja Rasmus Puur, Tallinna Filharmoonia kunstiline juht Tõnu Kaljuste ja Jazzkaare turundusjuht Eva Saar. 

Tallinna Filharmoonia direktori Margit Tohver-Aints ametiaeg lõppes 12. märtsil 2022, mistõttu kuulutas Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet välja avaliku konkursi Tallinna Filharmoonia direktori ametikoha täitmiseks

Loe vanemaid uudiseid