Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna vanalinnas on sel suvel vaikne. See on just õige aeg, mil ise tulla linna keskaja hõngu tunnetama! Pikal tänaval jalutades jääb kindlasti silma Mustpeade maja erksates värvides uks. Rohelised-punased toonid kuldsete kaunistustega tõmbavad ligi nii kohalikke kui ka turiste. Tänavu ootame kõiki huvilisi sellest ajaloolisest uksest sisse astuma!   

Vaid viiel juulikuu kolmapäeval avaneb võimalus külastada Mustpeade maja koos giid Mirje Tammaruga. Räägime mustpeade vennaskonnast, Mustpeade majast, Tallinna ajaloost, autentsetest keskaegsetest interjööridest ja paljust muust. Koos külastame ka selliseid ruume, kuhu linlased tavaliselt ei satu. 

Tuuri lõpetuseks saab sammud seada Dominiiklaste kloostri piirkonda, kus asuvad Veinirestoran Dominic ja restoran Spot. Mustpeade maja tuuril osalejatele kehtib mõlemas restoranis 20% soodustust kogu menüüst kuni augusti lõpuni! Soodustuse saamiseks on vajalik esitada voucher, mille saab Mustpeade maja tuurilt.

Giid Mirje Tammaru on Mustpeade majaga seotud aastast 2014, mil ta alustas Mustpeade majas giidituuride läbiviimisega. Mirje täiendab end Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise eriala magistriõppes arhitektuuri suunal. 

Veinirestoran Dominic asub keskaegses kaupmehe elamus, mida on esmamainitud juba 1374.a. Dominic võlub oma autentselt säilinud keskaegsete interjööridetailidega. Algupärased laemaalingud, raidkiviportaalid, aknapaled ja palju muid detaile annavad õige ja elegantse õhustiku nautimaks prantsuse köögi mõjutustega arukaid ja hõrgutavaid roogasid ning täiuslikult sobivaid veine. Peakokk Allar Oeselg, aadress on Vene tn 10.

Restoran Spot on heade sõprade kauaaegsest unistusest kantud koht. Modernne Euroopa köök ja sisukas veinivalik. Keskaegne hoone ja ajalooline interjöör loovad õige tunde, ideaalse paiga, kus nautida aja kulgu ja head muusikat sõprade ja lähedastega. Peakokk Sander Sepp, aadress on Vene tn 4.

Tuuri korraldaja on Tallinna Filharmoonia.

Loe vanemaid uudiseid